راهکار حفاظت از پروژه های ساختمانی
نگهبان هوشمند> راهکارهای حفاظتی

امنیت و حراست از کارگاه‌های عمرانی معمولا یک چالش بزرگ برای شرکت‌های ساخت و ساز محسوب می‌شود. فقدان امنیت مناسب در کارگاه‌ها می‌تواند منجر به طیف گسترده‌ای از زیان‌های مالی برای پروژه‌ها شود.

راهکارهای جلوگیری از سرقت در کارگاه های عمرانی

۱- پرسنل حراستی خود را از بین افراد مجوز دار استخدام کنید
این یک پارامتر مهم است که به نظر می‌رسد بسیاری از مدیران پروژه‌های ساخت و ساز از آن غافل می‌شوند. همیشه در انتخاب پرسنل حراستی بسیار مراقب باشید.نگهبان هوشمند پیشنهاد می کند که پرسنل حراستی را از بین افرادی که مجوز یا گواهی مرتبط با امور انتظامی یا حراستی دارند انتخاب و استخدام کنید. با این‌کار علاوه بر افزایش ضریب حفاظت از پروژه‌ی خود در برابر اقدامات مجرمانه، احتمال مشارکت پرسنل حراستی خود را در این اقدامات تا حد زیادی کاهش می‌دهید.
۲. بررسی سوء پیشینه کارکنان خود

علاوه بر انتخاب پرسنل حراستی از میان افراد مجوزدار و دارای مدرک حرفه ای مرتبط، استخدام سایر کارکنان خود را منوط به ارائه مدرک عدم سوء پیشینه کنید. اینکه بتوانید به همه کارکنان خود در پروژه اعتماد کنید، بسیار مهم است بخصوص کسانی که با تجهیزات و ماشین آلات شما دسترسی و ارتباط مستقیم دارند مانند انباردار، رانندگان ماشین آلات و مسئول ماشین آلات.

۳- بکارگیری زیرساختهای امنیتی قوی

استقرار یک زیرساخت امنیتی حراستی قوی در پروژه یکی از راهکارهای کلیدی مقابله با مشکل سرقت از پروژه شما خواهد بود. استفاده از حصارکشی استاندارد با پایه های قوی، قفلهای استاندارد، پوشش روشنایی مناسب در پروژه بخصوص نقاط حساس در برابر تردد و سرقت، استفاده از دزدگیرهای امنیتی و مانیتورینگ و سنسورهای حرکتی متصل به گوشی‌های هوشمند و نصب فرستنده GPS روی تجهیزات و ماشین آلات از جمله زیرساختهایی هستند که بسته به شرایط و محیط پروژه، بصورت موردی یا ترکیبی، در کنار پرسنل حراستی، می توانند از بروز اقدامات مجرمانه بخصوص سرقت تا حد زیادی جلوگیری کنند.